İşte Karşınızda Outlook.com

Daha önceki yazılarımda, Windows 8 ve Windows Phone için bulut servislerini sil baştan yarattığımızı anlatmış ve özellikle SkyDrive’daki birçok yenilikten bahsetmiştim. Bugün ise sizlerle, yepyeni e-posta servisimiz Outlook.com’un önizlemesini paylaşmanın heyecanını yaşıyorum :)

Outlook.com, gerçekten hem işlevsellik, hem de tasarım açısından e-postanın geldiği son nokta ve her ne kadar “önizleme” desek de, işlevsellik açısından şu anda ana e-posta hizmetiniz olmaya hazır.

Outlook.com’u denediğinizde sizin de hemen gözünüze çarpacak birkaç özellikten bahsedeyim. Eminim ki ilk olarak dikkatinizi, tüm cihazlardan en rahat kullanım için optimize edilmiş, yepyeni tasarım çekecek. Bu yeni tasarımda, sayfanın üstündeki menü alanı %60 daha az piksel kullanılarak iyice inceltildi ve gelen kutunuzun ilk sayfasında %30 daha fazla ileti görmeniz sağlandı. Ayrıca arama kutusunun küçültülmesi ve resimli reklamların kaldırılması sayesinde, çok daha temiz ve kolay kullanılabilir bir arayüz yaratıldı.

Bir diğer yenilik ise, sosyal ağlarla entegrasyon tarafında. Outlook.com’un Facebook, Twitter, LinkedIn, Google ve çok yakında gelecek olan Skype entegrasyonu sayesinde direkt e-postanızın içinden arkadaşlarınızın fotoğraflarını, durum güncellemelerini, en son tweet’lerini görebilecek, istediğiniz an arkadaşınızla sohbet ve görüntülü arama gerçekleştirebileceksiniz. Tabi ki her zaman olduğu gibi hangi ağları hesabınıza bağladığınız ve neleri paylaştığınızla ilgili tüm kontrol sizde.

İlerleyen günlerde, Outlook.com’un getirdiği yenilikler ile ilgili ek bilgiler de paylaşacağım, şimdilik daha fazla vaktinizi almadan hemen Outlook’un nasıl kullanmaya başlayabileceğinizi aktarayım:

– Hotmail kullanıcısıysanız, Outlook.com’a Hotmail adresinizle giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde, yeni arayüzü @hotmail, @msn veya @live uzantılı mevcut e-posta adresiniz ve şifrenizle hemen kullanmaya başlamanız mümkün. Ayrıca isterseniz, bu hesabınıza yeni bir @Outlook.com adresi de ekleyebilirsiniz.

– Gmail ya da Yahoo gibi farklı bir e-posta hizmeti kullanıyorsanız, yine de Outlook önizlemesini kullanabilirsiniz. Bir Microsoft hesabınız varsa http://www.outlook.com adresinden giriş yapın, veya yine buradan yeni bir e-posta adresi alın ve sadece birkaç adımda mevcut e-postanızın buraya yönlendirilmesini sağlayın.

1996’da ilk web bazlı e-posta hizmeti HoTMaiL’in kullanıma sunulmasından bu yana çok şey değişti. Bugün ise Outlook.com’un kullanıma sunulması ile kişisel e-posta alanında tam anlamıyla bir dönüm noktasındayız. Tavsiyem, hemen girip Outlook’u deneyimlemeniz, hatta adınızı ve soyadınızı yansıtan yeni e-posta adresinizi bir an önce kapmanız :) Yeni Outlook.com’u sizin de en az benim kadar beğeneceğinize eminim!

Leylim Erenel
Internet İş Grubu Yöneticisi, Microsoft Türkiye
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s